Systemy hybrydowe

Laboratorium odnawialnych źródeł energii

Kategoria: Systemy hybrydowe
Producent: Heliocentris [produkty]
Nr kat.: HYBR-100
Utworzono: 29-04-2020
Liczba odwiedzin: 112

Szczegóły produktu:

Laboratorium odnawialnych źródeł energii jest w pełni wyposażonym systemem energetycznym, stwarzającym możliwości nabycia praktycznej wiedzy z dziedziny zarządzania energią. Zestaw łączy w sobie urządzenia generujące energię elektryczną ze źródeł energii odnawialnej takich jak energia słoneczna, energia wiatrowa i wodór oraz nowoczesną technologię umożliwiającą magazynowanie energii, w celu stworzenia autonomicznego, hybrydowego systemu energetycznego.

 

Zestaw jest skonfigurowany w taki sposób, aby spełnić najbardziej wyszukane wymagania uczelni i szkół technicznych oraz centrów edukacyjnych. Każde ze źródeł energii może być badane oddzielnie lub w dowolne kombinacji z pozostałymi. System jest w stanie wygenerować wystarczającą ilość energii aby zapewnić działanie typowych urządzeń domowych. Studenci mogą tworzyć autonomiczne układy energetyczne i uczyć się na temat relacji pomiędzy różnymi aspektami procesu zarządzania energią, przez zmianę parametrów dowolnego komponentu systemu. Zasilanie z publicznej sieci energetycznej może być użyte jako rezerwa dla symulacji łącznego wykorzystania źródeł energii odnawialnej i konwencjonalnej (np. generator diesla). System stwarza możliwości modelowania i analizy typowych scenariuszy użytkowych takich jak: praca systemu w nocy lub w okresie bezwietrznym.

 

Rozbudowana technologia pomiarowa, oprogramowanie do centralnego monitorowania i kontroli oraz elektronicznie sterowane zasilanie, pozwalają na tworzenie i zapis charakterystyk oraz danych pomiarowych systemu.

 

Zakres możliwości i elementów składowych zestawu może być dobrany zgodnie z indywidualnymi życzeniami i wymaganiami klienta.

Części składowe zestawu:

  • Elektrownia słoneczna : 400 Wp – 4 kWp
  • Elektrownia wiatrowa : 400 Wp – 2,5 kWp
  • Wodorowe ogniwo paliwowe : 1200 W
  • Akumulatory : 100 – 300 Ah
  • Elektrolizer : 30 – 60 sl/h
  • Metalowy kanister na wodór
  • Moduł do centralnego zarządzania energią
  • Oprogramowanie do kontroli i monitorowania systemu
  • Przyrządy pomiarowe (do pomiaru prędkości wiatru, przepływu wodoru itd.)
  • Zasilacz elektroniczny

Serwis:

Zestaw oferowany jest w wersji „pod klucz”. Usługa zawiera pełen serwis – od konsultacji do instalacji i szkolenia użytkowników.

Zapytaj o produkt
logo mgs logo weiss logo heliocentris logo TQ