Generatory wodoru

Generatory Wodoru Serii HG

Kategoria: Generatory wodoru
Nr kat.: HG24/HG198
Liczba odwiedzin: 6823

Generatory wodoru HG w skrócie:

Generatory wodoru serii HG produkowane są przez niemiecką firmę Heliocentris. Są to elektrolizery typu PEM (technologia membrany elektrolitowo-polimerowej) i występują w trzech wersjach wydajnościowych: 30 sl/h, 72 sl/h i 198 sl/h. Głównym założeniem projektowym tych urządzeń jest produkcja wodoru o wysokiej klasie czystości 99,9999% do zastosowań badawczych i laboratoryjnych. Z ich wykorzystaniem możliwe jest bezpośrednie zasilanie ogniw paliwowych lub napełnianie niskociśnieniowych zbiorników przechowujących wodór w technologii wodorków metalicznych.

 

Wysoka czystość produkowanego wodoru

Generatory wodoru zaprojektowano tak, aby mogły pracować bez przerw. Technologia PEM w połączeniu z innowacyjnym systemem odwadniania gazu umożliwia uzyskanie wodoru o klasie czystości 6.0 (99,9999 %) - bez konieczności dalszego uzdatniania. Wodór produkowany jest z wody destylowanej.

 

Łatwość obsługi i wszechstronność stosowania

Panel sterowania urządzenia został zaprojektowany tak, aby obsługa elektrolizera była łatwa i intuicyjna. Elektrolizer można połączyć z komputerem PC za pośrednictwem opcjonalnego interfejsu RS232. Dzięki zoptymalizowaniu urządzenia już na etapie projektu i wykonania, elektrolizery serii HG są odpowiednie do bezproblemowego napełniania niskociśnieniowych zbiorników magazynujących wodór w technologii wodorków metalicznych lub bezpośredniego zasilania systemu ogniw paliwowych. Elektrolizery HG są praktycznie bezobsługowe.

 

Niezawodność i bezpieczeństwo pracy

W generatorze nie jest przechowywany wodór. Specjalnie zaprogramowany regulator dba o to, aby produkowana była ilość wodoru, jaka jest na bieżąco potrzebna. Wbudowany czujnik wodoru zatrzymuje produkcję wodoru w razie wykrycia wycieku.

 

Elastyczna możliwość rozbudowy

Wydajność produkcji wodoru może być zwiększona poprzez połączenie do 10 generatorów wodoru tego samego typu. W takim układzie, jeden elektrolizer zarządza produkcją wodoru przez wszystkie pozostałe dzięki zastosowaniu modelu komunikacji master-slave.

 

Kluczowe aspekty techniczne:

  • Wydajność produkcji wodoru: HG 30 - 30 sl/h, HG 72 - 72 sl/h lub HG 198 - 198 sl/h
  • Zużycie energii elektrycznej: 450, 560 lub 1200 VA
  • Czystość wodoru: 6.0 (99,9999 %)
  • Ciśnienie wyjściowe wodoru: 0,1 ... 16 bar
  • Rozmiar generatora: Przystosowany do montażu w standardowej szafie Rack 19" 4U (HG 198 - 5U) - głębokość 40 cm
  • Waga: 22, 25 lub 29 kg
  • Oprogramowanie (jako opcja)

 

W naszej ofercie znajdą Państwo również zbiorniki na wodór MHS (Metal Hydride Storage canisters).

Galeria zdjęć:

  • Generator-wodoru-elektrolizer-HG-02
  • Generator-wodoru-hg-schemat-02
  • generatory_wodoru_hg_20

Pliki

Zapytaj o produkt
logo mgs logo weiss logo heliocentris logo TQ